Pertaruhan Kriket Live & Pre-Match

Kriket ubos88 – Pasang Pertaruhan pada Perlawanan Kriket Antarabangsa Terbaik di Malaysia

Dari IPL yang gila-gila meriah hingga T20 World Cup dan Ashes yang menegangkan — ubos88 menyediakan pasaran pertaruhan kriket terlengkap untuk pemain Malaysia. Odds kompetitif, pasaran live semasa perlawanan berlangsung, dan deposit mudah via DuitNow atau Touch 'n Go.

Pasang Pertaruhan Sekarang Log Masuk
Live Betting 24/7
Odds Dikemaskini Setiap Bola
500+ Pasaran Per Perlawanan
Perlawanan Kriket Live Sekarang
LIVE – Over 14.3
🇮🇳
India
VS
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
England
IND: 142/3  |  Target: ENG mula bat
T20 International  |  Eden Gardens, Kolkata
India Menang 1.72
Seri 18.0
England Menang 2.14
2,841
Pertaruhan Aktif
500+
Pasaran / Perlawanan
RM10
Had Min Pertaruhan
IPL 2026Mumbai Indians vs Chennai Super Kings – Esok 7:30PM
|
T20 WCIndia vs Pakistan – Odds India 1.55 | Pakistan 2.40
|
MenangHazrul (KL) menang RM1,800 pada pertaruhan Top Scorer IPL
|
AshesAustralia vs England – 1st Test bermula 2 hari lagi
|
ODISouth Africa vs New Zealand – Live Sekarang | SA 187/6
|
MenangSurinder K. (Ipoh) menang RM3,200 pada Man of the Match
|
IPL 2026Mumbai Indians vs Chennai Super Kings – Esok 7:30PM
|
T20 WCIndia vs Pakistan – Odds India 1.55 | Pakistan 2.40
|
MenangHazrul (KL) menang RM1,800 pada pertaruhan Top Scorer IPL
|
AshesAustralia vs England – 1st Test bermula 2 hari lagi
|
ODISouth Africa vs New Zealand – Live Sekarang | SA 187/6
|
MenangSurinder K. (Ipoh) menang RM3,200 pada Man of the Match
|
0
Perlawanan Kriket / Tahun
0
Pasaran Per Perlawanan
0
Pertandingan Utama Diliputi
0
Had Minimum Pertaruhan
ubos88

Perlawanan Kriket Live & Akan Datang di ubos88

Pasang pertaruhan semasa perlawanan berlangsung atau sebelum bermula. Odds dikemaskini setiap bola untuk pengalaman live betting yang sebenar.

LIVE SEKARANG
🇮🇳
India
VS
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
England
IND: 142/3 (14.3 ov)  |  T20I
Eden Gardens, Kolkata
India1.72
Seri18.0
England2.14
LIVE SEKARANG
🇿🇦
South Africa
VS
🇳🇿
New Zealand
SA: 187/6 (38.2 ov)  |  ODI
Newlands, Cape Town
SA Menang1.88
Seri22.0
NZ Menang1.95
Akan Datang – 7:30PM
🏏
Mumbai Indians
VS
🏏
CSK
IPL 2026 – Match 24  |  Wankhede Stadium
MI Menang1.95
Tiada Keputusan12.0
CSK Menang1.85
Akan Datang – Esok 3:30PM
🇦🇺
Australia
VS
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
England
The Ashes – 1st Test Day 1  |  Gabba, Brisbane
AUS Menang1.62
Seri3.80
ENG Menang2.55
Akan Datang – 2 Hari Lagi
🇵🇰
Pakistan
VS
🇱🇰
Sri Lanka
Asia Cup – Group Stage  |  Lahore
PAK Menang1.45
Tiada Keputusan15.0
SL Menang2.80
Akan Datang – 3 Hari Lagi
🇮🇳
India
VS
🇵🇰
Pakistan
T20 World Cup – Super 8  |  Nassau County, NY
India1.55
Tiada Keputusan14.0
Pakistan2.40
ubos88

Semua Pertandingan Kriket yang Diliputi ubos88

Dari kriket antarabangsa peringkat tertinggi hingga liga domestik — ubos88 ada liputan untuk semua.

Semua
T20
ODI
Test
Liga Domestik
🌍
T20 World Cup 2026
16 pasukan  |  Bermula Jun 2026  |  USA & West Indies
500+ pasaran
🇮🇳
Indian Premier League (IPL) 2026
10 pasukan  |  Mac – Mei 2026  |  India
600+ pasaran
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
The Ashes Series 2026
5 perlawanan Test  |  Australia vs England  |  Nov – Jan
400+ pasaran
🌏
ICC Cricket World Cup (ODI) 2027
14 pasukan  |  Afrika Selatan, Zimbabwe & Namibia
500+ pasaran
🌏
Asia Cup T20 2026
6 pasukan  |  India, Pakistan, Sri Lanka & lain-lain
350+ pasaran
🇦🇺
Big Bash League (BBL) 2026–26
8 pasukan  |  Dis 2026 – Jan 2026  |  Australia
300+ pasaran
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
The Hundred 2026
8 pasukan  |  Ogos – Sept 2026  |  England & Wales
280+ pasaran
🇵🇰
Pakistan Super League (PSL) 2026
6 pasukan  |  Feb – Mac 2026  |  Pakistan
320+ pasaran
🌍
ICC Champions Trophy 2026
8 pasukan  |  Feb – Mac 2026  |  Pakistan & UAE
380+ pasaran

Pelbagai Jenis Pasaran Pertaruhan Kriket di ubos88

Lebih dari 500 pasaran per perlawanan — dari keputusan mudah hingga pertaruhan spesifik yang lebih mencabar dan berbaloi.

Keputusan Perlawanan
Pasaran paling popular
Siapa Menang (Match Winner)1.62 – 2.55
Margin Kemenangan (run)2.10 – 3.50
Menang oleh Wicket1.90 – 2.80
Pertandingan Berakhir Seri3.60 – 5.00
Pasaran Pemain
Top scorer, top wicket-taker
Top Scorer (pemain tertentu)2.50 – 8.00
Man of the Match3.00 – 12.0
Pemain Capai 50+ Run1.80 – 2.60
Top Wicket-Taker2.20 – 7.00
Pasaran Skor & Run
Over/Under, total run
Total Run Over/Under1.88 – 1.92
Run dalam Over Tertentu1.85 – 2.10
Skor Pertama 6 Over (Powerplay)1.90 – 2.00
Pasukan Skor Lebih 180 Run1.95 – 2.20
Pertaruhan Live / In-Play
Dikemaskini setiap bola
Bola Seterusnya (dot/run/wicket)1.75 – 3.50
Over Seterusnya – Jumlah Run1.88 – 2.05
Wicket Jatuh dalam Over Ini2.80 – 3.20
Odds Menang Semasa (Real-time)Berubah
Pasaran Toss & Inning
Dari toss hingga innings pertama
Pemenang Toss1.90 – 1.95
Pasukan Pilih Bat/Bowl Selepas Toss1.85 – 2.00
Run Pertama (dot ball / run)1.70 – 2.10
Six dalam Over Pertama2.60 – 3.00
Pasaran Kejohanan
Pertaruhan jangka panjang
Juara T20 World Cup 20261.80 – 12.0
Juara IPL 20262.40 – 9.50
Top Run Scorer Kejohanan4.00 – 15.0
Top Wicket-Taker Kejohanan3.50 – 12.0
ubos88

Cara Bertaruh Kriket di ubos88 – Pilihan untuk Semua Peringkat

Sama ada anda baru kenal kriket atau dah lama ikut IPL setiap musim, ubos88 ada jenis pertaruhan yang sesuai untuk semua orang. Ini panduan ringkas jenis pertaruhan kriket yang paling popular di platform kami.

Match Betting

Pilih pasukan mana yang akan menang perlawanan. Jenis pertaruhan paling mudah dan sesuai untuk pemula yang baru mula mengikuti kriket.

Live / In-Play Betting

Pasang pertaruhan semasa perlawanan sedang berlangsung. Odds berubah setiap bola mengikut situasi semasa di padang — lebih mendebarkan!

Over/Under Run

Teka sama ada jumlah run dalam perlawanan atau over tertentu akan melebihi (Over) atau kurang dari (Under) garis yang ditetapkan.

Top Scorer / Wicket-Taker

Teka pemain mana yang akan score paling banyak run atau ambil paling banyak wicket dalam perlawanan atau keseluruhan kejohanan.

Parlay / Accumulator

Gabungkan beberapa pertaruhan kriket dalam satu tiket untuk gandakan potensi kemenangan. Semua pilihan mesti betul untuk menang.

Handicap Betting

Pasukan lebih kuat diberi halangan (handicap) dalam jumlah run. Ini menyamakan peluang dan memberikan odds yang lebih menarik untuk perlawanan tidak seimbang.

Cara Baca Scorecard Kriket untuk Pertaruhan Lebih Bijak

Memahami scorecard membantu anda buat keputusan pertaruhan yang lebih tepat semasa live betting. Berikut adalah contoh scorecard T20 yang ringkas.

🇮🇳 India – 1st Innings 142/3 (14.3 ov)
Pemukul R B 4s 6s SR
RG Sharma 48 32 4 2 150.0
V Kohli 21 18 2 1 116.7
SK Yadav 52* 28 3 4 185.7
HH Pandya 14* 9 1 1 155.6
R = Run B = Bola dimainkan SR = Strike Rate * = Masih bermain
Tip Baca Scorecard untuk Live Betting
Strike Rate >150 bermakna pemukul sedang agresif — ada potensi skor lebih tinggi
Banyak wicket jatuh awal = peluang Over/Under turun, pertimbangkan pertaruhan Under
Pemain baru masuk = prestasi tidak menentu, baik untuk live in-play betting
Powerplay over 1–6 sering menentukan momentum keseluruhan perlawanan

Pertaruhan Kriket di ubos88 – Apa yang Menjadikannya Berbeza untuk Pemain Malaysia?

Kriket bukan sukan asing bagi ramai rakyat Malaysia, terutama mereka yang membesar menonton perlawanan India atau Pakistan bersama keluarga setiap kali IPL atau kejohanan antarabangsa berlangsung. Walaupun kriket tidak sepopular bola sepak di sini, komuniti peminat kriket Malaysia adalah antara yang paling aktif dan berpengetahuan di rantau ini. Dan itulah sebabnya ubos88 melabur dalam menyediakan platform pertaruhan kriket yang benar-benar lengkap untuk pasaran tempatan.

Yang membezakan pertaruhan kriket di ubos88 berbanding platform lain adalah kedalaman pasaran yang ditawarkan. Bukan sekadar "siapa menang" — ubos88 menyediakan lebih 500 pasaran untuk setiap perlawanan besar. Dari pertaruhan spesifik seperti run dalam over ke-9, siapa yang akan menjadi Man of the Match, hingga pasaran bola demi bola semasa live play. Ini bermakna walaupun anda dah pasang pertaruhan pada keputusan perlawanan dan ia nampak hampir pasti kalah, masih ada banyak peluang untuk buat recovery melalui pasaran live.

IPL kekal sebagai liga kriket yang paling popular di kalangan pengguna ubos88. Setiap musim, ribuan pertaruhan dipasang pada perlawanan IPL — dari perlawanan pembukaan hingga final. Pasukan seperti Mumbai Indians, Chennai Super Kings, Royal Challengers Bangalore dan Kolkata Knight Riders masing-masing mempunyai penyokong setia yang suka merasai keghairahan tambahan melalui pertaruhan. ubos88 menyediakan odds yang kompetitif dan pasaran yang dikemaskini dalam masa nyata untuk setiap perlawanan IPL tanpa pengecualian.

Untuk perlawanan Test kriket seperti The Ashes, pendekatan yang sedikit berbeza diperlukan. Perlawanan Test berlangsung sehingga lima hari, memberi peluang untuk pertaruhan jangka panjang yang lebih strategik. ubos88 menyediakan pasaran khas untuk kriket Test termasuk pertaruhan siri (siapa menang siri keseluruhan), margin kemenangan dalam inning dan bahkan cuaca yang boleh mempengaruhi perlawanan. Ini memberikan pengalaman yang lebih mendalam bagi peminat kriket yang serius.

Dari segi pengalaman pengguna, ubos88 memastikan antara muka pertaruhan kriket mudah digunakan walaupun pada skrin mudah alih. Anda boleh memantau scorecard live, melihat odds semasa dan pasang pertaruhan dalam masa yang sama tanpa perlu tukar tab atau aplikasi. Pemberitahuan perlawanan juga boleh ditetapkan supaya anda tidak terlepas momen penting yang boleh mengubah odds secara dramatik.

Untuk deposit, ubos88 menyokong semua kaedah Malaysia utama — DuitNow, Touch 'n Go eWallet, GrabPay, Boost, ShopeePay dan FPX melalui Maybank2u dan CIMB Clicks. Semua dalam Ringgit Malaysia (RM) dengan deposit minimum hanya RM20. Pengeluaran kemenangan pertaruhan kriket biasanya diproses dalam masa satu jam untuk ahli biasa dan lebih pantas lagi untuk ahli VIP ubos88. Ini bermakna dari saat anda menang pada pertaruhan Toss atau Man of the Match, wang anda boleh berada dalam akaun bank anda dalam masa singkat.

Maklumat Pertaruhan Kriket

Had Min Pertaruhan RM10
Had Maks Pertaruhan RM50,000
Format Diliputi T20, ODI, Test
Pasaran / Perlawanan 500+
Live Betting Ya, setiap bola
Cash Out Tersedia Ya
Pengeluaran Kemenangan <1 jam

Kaedah Deposit

DuitNow Touch 'n Go GrabPay Boost ShopeePay Maybank2u CIMB Clicks FPX
Deposit minimum RM20. Diproses 1–3 minit.
Daftar & Mula Bertaruh

6 Tip Pertaruhan Kriket untuk Pemain ubos88 Malaysia

Tip-tip ini membantu anda membuat keputusan pertaruhan yang lebih tepat berdasarkan analisis, bukan sekadar teka-teki.

1
Ikuti Keadaan Padang & Cuaca

Cuaca dan jenis padang (bouncy, spin-friendly, flat) sangat mempengaruhi perjalanan perlawanan. Padang yang membantu spin bowler boleh merendahkan jumlah run keseluruhan — berguna untuk pertaruhan Over/Under.

2
Perhatikan Head-to-Head Statistik

Rekod pertemuan antara dua pasukan boleh memberikan gambaran yang baik. Sebagai contoh, India secara konsisten mempunyai rekod yang lebih baik berbanding Pakistan dalam format T20 — maklumat penting sebelum pasang pertaruhan.

3
Manfaatkan Live Betting dengan Bijak

Odds live di ubos88 berubah setiap bola. Jika pasukan kegemaran anda kehilangan dua wicket awal dan odds melonjak, itu mungkin peluang untuk masuk pada nilai yang lebih baik jika anda percaya mereka akan recover.

4
Semak Susunan Pemain Sebelum Bertaruh

Pemain bintang yang tidak bermain (injured atau rested) boleh mengubah keputusan perlawanan secara dramatik. Sentiasa semak lineup rasmi yang diumumkan sebelum toss sebelum membuat sebarang pertaruhan.

5
Pertaruhan Toss Mempunyai Nilai dalam T20

Dalam banyak T20 moden, menang toss dan pilih bat kedua (chase) memberi kelebihan. Pasaran toss di ubos88 ada odds hampir 50/50 — tambah dengan analisis padang dan ini boleh jadi pertaruhan nilai yang baik.

6
Guna Ciri Cash Out dengan Strategik

Jika pertaruhan anda sedang menang dan perlawanan memasuki fasa tidak menentu, guna ciri Cash Out ubos88 untuk selamatkan sebahagian kemenangan. Ini lebih bijak daripada bertahan dan berisiko balik tangan.

ubos88
Dasar Privasi & Keselamatan Data Pemain Kriket ubos88

Semua maklumat peribadi, sejarah pertaruhan kriket dan transaksi anda di ubos88 dilindungi menggunakan enkripsi SSL 256-bit. Data anda tidak dikongsi kepada mana-mana pihak ketiga tanpa kebenaran anda kecuali sebagaimana yang diperlukan oleh undang-undang. Anda berhak untuk mengakses, mengemaskini atau meminta pemadaman data peribadi anda pada bila-bila masa. Sila baca Dasar Privasi penuh kami untuk maklumat lanjut.

Soalan Kerap Tentang Pertaruhan Kriket di ubos88

ubos88 meliputi hampir semua pertandingan kriket antarabangsa dan liga domestik utama. Ini termasuk T20 World Cup, ICC Champions Trophy, ICC Cricket World Cup (ODI), The Ashes, Asia Cup, Indian Premier League (IPL), Pakistan Super League (PSL), Big Bash League (BBL) dan The Hundred. Untuk perlawanan antarabangsa dalam format T20, ODI dan Test, hampir semua perlawanan berperingkat ICC diliputi dengan pasaran yang lengkap. Jadual perlawanan dan ketersediaan pasaran boleh dilihat dalam bahagian Kriket di platform ubos88.

Ya, ubos88 menyediakan pertaruhan live (in-play) penuh untuk kriket. Anda boleh pasang pertaruhan semasa perlawanan berlangsung dengan odds yang dikemaskini hampir setiap bola. Pasaran live yang tersedia termasuk keputusan perlawanan semasa, run dalam over seterusnya, sama ada wicket akan jatuh dalam over ini, jumlah run powerplay dan banyak lagi. Odds akan berubah mengikut keadaan semasa perlawanan — ini bermakna ada peluang nilai yang sangat baik jika anda membuat analisis yang tepat pada masa yang betul.

Had minimum pertaruhan kriket di ubos88 adalah RM10 setiap pertaruhan. Untuk had maksimum, ia bergantung kepada jenis pasaran dan perlawanan — biasanya antara RM5,000 hingga RM50,000 untuk pasaran utama seperti keputusan perlawanan pada pertandingan besar seperti IPL atau T20 World Cup. Pasaran tertentu seperti pertaruhan bola demi bola atau pasaran lebih khusus mungkin mempunyai had yang lebih rendah. Semua amaun adalah dalam Ringgit Malaysia (RM) dan deposit boleh dibuat melalui DuitNow, Touch 'n Go, GrabPay atau kaedah tempatan lain.

Jika perlawanan kriket dibatalkan, digantung atau tidak selesai disebabkan hujan atau faktor lain sebelum mencapai bilangan over minimum yang diperlukan (biasanya 10 over dalam T20 dan 20 over dalam ODI), pertaruhan "Match Winner" biasanya akan dibatalkan dan wang dikembalikan sepenuhnya kepada anda. Namun pasaran spesifik yang sudah selesai sebelum penangguhan (contohnya pertaruhan Powerplay yang sudah berlaku) akan dikekalkan berdasarkan keputusan sebenar. Sila semak Terma & Syarat bahagian Pertaruhan Kriket di ubos88 untuk maklumat lengkap bagi setiap jenis pasaran.

Ya, bonus selamat datang ubos88 boleh digunakan untuk pertaruhan kriket dan pertaruhan sukan secara amnya. Lebih baik lagi, pertaruhan sukan termasuk kriket menyumbang 100% kepada syarat pertaruhan bonus — berbanding live casino yang hanya menyumbang 15%. Ini bermakna jika anda menggunakan bonus sambutan untuk pasang pertaruhan pada perlawanan IPL atau T20 World Cup secara konsisten, anda boleh memenuhi syarat pertaruhan 20x dengan lebih cepat berbanding bermain blackjack atau baccarat. Semak bahagian Bonus Selamat Datang untuk maklumat penuh tentang terma dan syarat yang berlaku.

Pertaruhan Bertanggungjawab di ubos88

Pertaruhan kriket adalah untuk hiburan dan meningkatkan keseronokan menonton perlawanan. Tetapkan had pertaruhan anda sebelum setiap sesi dan jangan bertaruh lebih dari yang anda mampu untuk hilangkan. ubos88 menyediakan ciri had deposit dan pengecualian diri dalam tetapan akaun anda. Pertaruhan hanya untuk warganegara Malaysia yang berumur 18 tahun ke atas.

🏏

Sedia untuk Taruh pada Perlawanan Kriket Seterusnya di ubos88?

Daftar percuma, deposit via DuitNow atau Touch 'n Go, dan pilih dari ratusan pasaran kriket live untuk IPL, T20 World Cup, Ashes dan lebih banyak lagi.

Daftar & Taruh Kriket Lihat Promosi Terkini
English